Autó-Katalógus » Aston Martin
Aston Martin V8 Saloon Automatic
Általános információ |
| Modell | Aston Martin V8 Saloon Automatic |
| Évjárat | 1980 |
| Kategória | Nagy/luxus autó |
Fő jellegzetességek, biztonság és ekonómia |
| Motor mérete | 5340 ccm |
| Ülőhelyek | 4 |
| Hajtómű | Hátsó kerék |
| Sebességváltó | Automata, 3 sebességes |
Motor és sebességváltó |
| Motor elhelyezése | Elöl, hosszirányú |
| Lökettérfogat | 5340 ccm |
| Motor típusa | V8 |
| Max teljesítmény | 321.00 LE (236 kW) 5000 fordulat/perc |
| Max forgatónyomaték | 434.00 Nm |
| Kompresszió | 9.3:1 |
| Szelepek belső átmérője x mélysége | 100.0 x 85.0 mm |
| Üzemanyag rendszer | Carburetor |
| Hűtőrendszer | Folyadékhűtés |
| Váltó | Automata, 3 sebességes |
Sebesség és gyorsulás |
| Végsebesség | 233.0 km/h |
| 0-100 km/h (0-62 m/h) | 7.0 másodperc |
| 0-80 km | 5.1 másodperc |
| 0-96.54 km | 6.6 másodperc |
| Teljesítmény/súly arány | 0.1766 LE/kg |
Külső és belső |
| Karosszéria típus | Négyajtós autó/ szedán |
| Ajtók száma max | 2 |
| Utastér | 4770 liter |
Kormány, fékek és gumiabroncsok |
| Megfordulási ívhossz | 12 m |
| Első fékek | Hűtött tárcsafékek |
| Hátsó fékek | Hűtött tárcsafékek |
Méret és súly |
| Súly | 1824 kg |
| Teljes hossz | 4630 mm |
| Teljes szélesség | 1890 mm |
| Teljes magasság | 1330 mm |
| Alváz magassága | 150 mm |
| Kormánybázis | 2620 mm |
| Üzemanyagtartály mérete | 104.0 liter |