|
Autó-Katalógus » TVR
TVR Taimar
Általános információ |
| Modell | TVR Taimar |
| Évjárat | 1972 |
Fő jellegzetességek, biztonság és ekonómia |
| Motor mérete | 2994 ccm |
| Ülőhelyek | 2 |
| Hajtómű | Hátsó kerék |
| Sebességváltó | Kézi, 4 sebességes |
Motor és sebességváltó |
| Motor elhelyezése | Elöl, hosszirányú |
| Lökettérfogat | 2994 ccm |
| Motor típusa | V6 |
| Max teljesítmény | 144.00 LE (106 kW) 5000 fordulat/perc |
| Max forgatónyomaték | 233.00 Nm 3000 fordulat/perc |
| Kompresszió | 8.9:1 |
| Szelepek belső átmérője x mélysége | 93.8 x 72.4 mm |
| Üzemanyag rendszer | Carburetor |
| Hűtőrendszer | Folyadékhűtés |
| Váltó | Kézi, 4 sebességes |
Sebesség és gyorsulás |
| 0-80 km | 5.8 másodperc |
| 0-96.54 km | 7.8 másodperc |
| Teljesítmény/súly arány | 0.1404 LE/kg |
Külső és belső |
| Karosszéria típus | Kétajtós autó |
| Ajtók száma max | 2 |
Kormány, fékek és gumiabroncsok |
| Megfordulási ívhossz | 11 m |
| Első fékek | Tárcsafékek |
| Hátsó fékek | Dobfékek |
Méret és súly |
| Súly | 1026 kg |
| Teljes hossz | 4020 mm |
| Teljes szélesség | 1630 mm |
| Teljes magasság | 1200 mm |
| Alváz magassága | 130 mm |
| Kormánybázis | 2290 mm |
| Üzemanyagtartály mérete | 54.0 liter |
Egyéb jellemzők |
| Származási ország | Egyesült Királyság |
|
|