Autó-Katalógus » Aston Martin
Aston Martin DB6 MK2 Vantage Saloon
Általános információ |
| Modell | Aston Martin DB6 MK2 Vantage Saloon |
| Évjárat | 1971 |
| Kategória | Nagy/luxus autó |
Fő jellegzetességek, biztonság és ekonómia |
| Motor mérete | 3996 ccm |
| Ülőhelyek | 2 |
| Hajtómű | Hátsó kerék |
| Sebességváltó | Kézi, 5 sebességes |
Motor és sebességváltó |
| Motor elhelyezése | Elöl |
| Lökettérfogat | 3996 ccm |
| Motor típusa | Inline, 6 henger |
| Max forgatónyomaték | 394.24 Nm |
| Szelepek belső átmérője x mélysége | 96.0 x 91.9 mm |
| Üzemanyag rendszer | Befecskendezés |
| Üzemanyag kontroll | Dupla felső helyzetű vezérlő bütyök (DOHC) |
| Váltó | Kézi, 5 sebességes |
Sebesség és gyorsulás |
| Végsebesség | 241.0 km/h |
| 0-96.54 km | 6.5 másodperc |
Külső és belső |
| Karosszéria típus | Négyajtós autó/ szedán |
Kormány, fékek és gumiabroncsok |
| Első fékek | Tárcsafékek |
| Hátsó fékek | Tárcsafékek |
Méret és súly |
| Teljes hossz | 4630 mm |
| Teljes szélesség | 1680 mm |
| Teljes magasság | 1390 mm |
| Kormánybázis | 2590 mm |
Egyéb jellemzők |
| Származási ország | Egyesült Királyság |